Ankara Boğazı İhale Tarihi Netleşti

 

Ankara Boğazı İhale Tarihi Netleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in son yerel seçimler öncesi en önemli vaatlerinin başında gelen Kanal Ankara Projesi’nde yeni gelişmeler dikkat çekiyor. Buna göre ihale süreci tarihleri belli oldu.

Haber Ankara’nın Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre projenin alt yapısını oluşturacak 9.2 km uzunluğunda ve 35 metre genişliğindeki asıl kanalın yapılması için ihale sürecinde projenin tamamlandığı, Başkanlık olurunun alındığı, ödenek aktarımının sağlandığı ve Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı dosya incelemesinin sonlandığını daha önceki haberimizde belirtmiştik. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, 14 Eylül 2017 tarihine kadar ihale askıya çıkacak; 13 Ekim 2017 tarihinde ise ihale gerçekleştirilecek. İhalenin ardından projeye hızlı bir şekilde giriş yapılarak 2017 sonuna kadar önemli bir aşama kaydedileceğini ifade edildi. 2018’nin ilk aylarından itibaren ise projenin peyzaj ve kalan diğer çalışmalarının bitirilmesi ve sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

BÖLGEDE YER ALACAK ALANLAR

Orman Alanı: Bu alanda çeşitli doğa aktiviteleri ve vatandaşların vakit geçirmesi için hazırlanan atölyeler, ponny park, dinlenme ve piknik alanları gibi bölümler yer alacak.

Spor Alanı: Açık spor alanlarında yapılabilecek spor faaliyetlerinin hayata geçirilmesi için planlandı. Alan, aletli spor alanı, halı sahalar, basketbol sahaları, bowling alanı, golf alanı gibi bölümlerden oluşacak.

Kültür Alanı: Konser, festival, tiyatro gibi etkinliklerin yapılması için planlanan bu alanda ayrıca açık sergi alanı, atölyeler, müzeler yer alacak.

Ticaret Alanı: Alanı ziyarete gelen vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve göletin iki yakasında oluşturulacak kafeler sayesinde keyifli vakit geçirme imkanı sunulacak.

Merkez Alanı: Mevcut konut yapılaşmasına yakın olan bu etap toplanma ve rekreasyon alanlarını kapsayacak.

Su Alanı: Su ile ilgili faaliyetlerin yoğun olarak planlandığı bu etap içinde bulunan fonksiyonlar genel olarak meydan, seyir terası, su gösterileri havuzu, buz pisti gibi bölümlerden oluşacak.

Macera Alanı:  Projenin son etabını oluşturan bu alanda özellikle çocuk ve gençlere yönelik aktiviteler sunulacak.

Bölge halkı ve Ankaralıların merakla beklediği projenin hayata geçirilmesi ile Ankara’ya ve bölgeye değer katacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Toplam

13

İlan

Toplam

4

İlan

Toplam

1

İlan

Güncel Emlak Haberleri

Boğaz Ankara Kanal İhalesi İptal Edildi Boğaz Ankara Kanal İhalesi İptal Edildi Boğaz Ankara Kanal İhalesi İptal Edildi Değerli Arkadaşlar, Boğaz Ankara ihalesi iptal oldu.  Ülkenin her yerine akıtılan tonlarca
Ankara Projeleri nin En Prestijlisi Kanal Ankara Ankara Projeleri nin En Prestijlisi Kanal Ankara Ankara Projeleri nin En Prestijlisi Kanal Ankara Böyle bir vadiye ancak böyle bir proje yakışırdı. Türkiye nin
İmrahor Vadisi Projenin Son Hali İmrahor Vadisi Projenin Son Hali İmrahor Vadisi Projenin Son Hali #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-4 img { border: 2px